Souboj nováčků vyzněl opět pro florbalisty Českých Budějovic

29.11.2018
Letošní ročník 1. ligy se přehoupl do své druhé poloviny a tak jsme se znovu dočkali souboje Náchoda a Českých Budějovic. I ve druhém vzájemném klání byli úspěšnější Štíři.

Do první velké šance zápasu se sice dostali Náchodští, nevyužili jí však a tak se do vedení dostali domácí Štíři - to když ve třetí minutě dorazil Brožkovu střelu za Skalického záda Lukáš Malý. V sedmé minutě se Rytíři dočkali vyrovnání, když po Geislerově pasu pálil přesně Vojtěch Bureš. Ve třinácté minutě se Rytíři poprvé a naposledy v zápase dostali do vedení, poté co Vlčkovo nahození doklepl za záda brankáře Radka Kulhana Petr Černý. Domácí však v závěru úvodní části zásluhou Ondřeje Havelky vyrovnali a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá část však Náchodu, stejně jako v několika předchozích zápasech, ani trochu nevyšla. Důraz v osobních soubojích i před brankou a jednoduchá hra s tlakem do branky - to byl klíč k úspěchu Štírů. Ti ve druhé části vstřelili čtyři branky a odskočili na rozdíl 6:2.

Rytíři to nezabalili a v při nestandardním počtu hráčů na hřišti snížili na rozdíl dvou gólů. Nejprve se při odloženém vyloučení postaral o třetí branku Náchoda po velkém tlaku Jan Světlík a poté zafungovala opět přesilovková spolupráce Filipa Geislera a zakončujícího Vojtěcha Bureše. Náchod se hnal za vyrovnáním, vítr z plachet mu však sebralo vyloučení Hrubého. Přesilovku sice Štíři nevyužili, těsně po jejím skončení však přesně zakončil po mantinelu uniknuvší Jan Staněk a dokonal tak hattrick. V samotném závěru ještě využil rozhozené obrany Náchoda Radek Hanák a určil tak definitivní podobu výsledku 8:4.