Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Pražský Start dokonale potrestal chyby Náchoda

08.11.2018
První listopadovou sobotu odehráli náchodští Muži A důležité utkání s pražským Startem, se kterým měli před vzájemným duelem stejný počet bodů. Vyrovnané utkání rozhodla větší produktivita soupeře, jenž si z Náchoda odvezl vítězství 4:9.

Po vyrovnaném úvodu to byli hosté, kdo poprvé udeřil, konkrétně Michal Pražák. V devatenácté minutě bylo ještě hůř, na branku Adama Havránka však dokázal rychle odpovědět Jan Světlík a vrátil Náchod do hry.

Druhá část však začala neslavně. V prvních deseti minutách totiž hráči Startu vstřelili čtyři branky a odskočili na rozdíl 1:6. Hráči Náchoda však ani za tohoto stavu zápas nezabalili. Nejprve zafungovala spolupráce první formace a po asistenci Vojtěcha Bureše se mohl radovat z druhého gólu v zápase Jan Světlík. A ve 36. minutě, při přesilovce pěti proti třem, snížil po přihrávce Filipa Geislera na rozdíl tří branek Vojtěch Bureš. Do konce třetiny padly ještě dvě branky, po jedné na každé straně. O tu náchodskou se postaral Vojtěch Bureš a díky tomu se šlo před závěrečnou částí do kabiny za stavu 4:7.

Náchod musel vstřelit kontaktní gól. Ideální příležitostí byla přesilová hra - ty však Rytířům v sobotu nešly. Ve 49. minutě Náchodští při vlastní přesilovce podruhé v zápase inkasovali a Start si již závěr zušeně pohlídal. Čtyři sekundy před koncem zápasu pak Vojtěch Plaček uzavřel skóre na konečných 4:9.