Pražský Start dokonale potrestal chyby Náchoda

08.11.2018
První listopadovou sobotu odehráli náchodští Muži A důležité utkání s pražským Startem, se kterým měli před vzájemným duelem stejný počet bodů. Vyrovnané utkání rozhodla větší produktivita soupeře, jenž si z Náchoda odvezl vítězství 4:9.

Po vyrovnaném úvodu to byli hosté, kdo poprvé udeřil, konkrétně Michal Pražák. V devatenácté minutě bylo ještě hůř, na branku Adama Havránka však dokázal rychle odpovědět Jan Světlík a vrátil Náchod do hry.

Druhá část však začala neslavně. V prvních deseti minutách totiž hráči Startu vstřelili čtyři branky a odskočili na rozdíl 1:6. Hráči Náchoda však ani za tohoto stavu zápas nezabalili. Nejprve zafungovala spolupráce první formace a po asistenci Vojtěcha Bureše se mohl radovat z druhého gólu v zápase Jan Světlík. A ve 36. minutě, při přesilovce pěti proti třem, snížil po přihrávce Filipa Geislera na rozdíl tří branek Vojtěch Bureš. Do konce třetiny padly ještě dvě branky, po jedné na každé straně. O tu náchodskou se postaral Vojtěch Bureš a díky tomu se šlo před závěrečnou částí do kabiny za stavu 4:7.

Náchod musel vstřelit kontaktní gól. Ideální příležitostí byla přesilová hra - ty však Rytířům v sobotu nešly. Ve 49. minutě Náchodští při vlastní přesilovce podruhé v zápase inkasovali a Start si již závěr zušeně pohlídal. Čtyři sekundy před koncem zápasu pak Vojtěch Plaček uzavřel skóre na konečných 4:9.

Komentář trenéra Startu Václava Bučka:
"Dnes jsme odehráli dobré utkání, které jsme zvládli a bereme zaslouženě tři body. Koncentrovaná třetí třetina, kdy jsme soupeři nepovolili jakkoliv dostat se do zápasu. Díky soupeři za utkání a divákům, že dorazili na utkání."

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
"Dnešní vyrovnané utkání rozhodla produktivita soupeře a naše přesilové hry. Pokud chceme pomýšlet na body, nesmí v naší přesilovce dávat góly soupeř. Díky soupeři a fanouškům za zápas."

Branky Náchoda: 2x Světlík, 2x Bureš

Střely na branku: 35:36
Vyloučení: 2:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:2
Počet diváků: 163

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. START98 PRAHA-KUNRATICE    4:9
Převzato ODTUD

Aktuálně z Náchodska