Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Florbalisté Náchoda oslavili první domácí výhru v sezoně

26.10.2018
Po minulém týdnu, kdy A-tým dostal v havířovském výjezdním utkání od místního Slovanu pořádnou lekci, čekalo na Rytíře opět utkání v domácí prostředí. Protivníkem jim byl velezkušený Litvínov, který se, stejně jako Náchod, v letošní sezoně však ne a ne rozjet. Souboj celků ze spodní části tabulky však domácí zvládli.

Utkání začalo v poměrném poklidu na obou stranách. První gól přišel v deváté minutě, kdy svou úvodní prvoligovou trefu slavil obránce Téra. Po necelých dvou minutách se trefil poprvé v utkání pardubický Petr Černý po spolupráci se svým kolegou z města perníku, Savickým. Vše vypadalo pro Náchod růžově, avšak euforii přerušil krátce po druhé trefě domácích matador hostí, Hulič. Bivojové se snažili dorovnat, ale marně, když přidal třetí gól pro Náchod sniper Bureš. Nápor Litvínova pokračoval a brzy nesl ovoce, když Hocelík vrátil rozdíl ve skóre na číslo jedna. Chvíli po tomto gólu byl však vyloučen Skuhrovec, který mohl po využití přesilovky Burešem po pár sekundách zpátky na svou lavičku. Nic dalšího první dvacetiminutovka nepřinesla, tudíž si šli hráči poprvé poslechnout pokyny svých trenéru za stavu 4:2 z pohledu Náchodských.

Druhá třetina byla opět převážně v režii domácích, hlavně Bureše s Černým, kteří oba v této třetině zkompletovali hattricky. První dosáhl této mety Černý, který si dvakrát po sobě dokázal po úprku obráncům poradit s gólmanem Sojkou. V první polovině utkání ho stihl i výše zmiňovaný Bureš, který využil kros Světlíka. Bivojové se snažili s utkáním ještě něco udělat. Odměnou za větší aktivitu byl vsítěný gól čtyři minuty před závěrem druhé třetiny. Po signálu druhé lajny se však trefil Savický, který tak vrátil Náchodu pětigólový náskok. Po druhé třetině tedy 8:3 a dvacet minut do závěru utkání.

Začátek třetí třetiny přinesl další náchodský gól, kdy krásnou příhru Bureše využil Čečetka. Hned nato přišla pasáž Litvínovských, kteří se dokázali třemi góly vrátit do utkání. Po této hluché pasáži ale opět přišel ten Náchod, který mohli diváci, toho odpoledne 155, vidět během prvních dvou třetin. Po gólech Černého, Vlčka a Kaválka se tak zrodila první domácí výhra této sezony, když Náchod dokázal přestřílet Litvínov 12:6.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. SK BIVOJ LITVÍNOV

Branky Náchoda: 4x Černý, 3x Bureš, Téra, Savický, Čečetka, Vlček, Kaválek. Střely na branku: 31:39. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Počet diváků: 155.