Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Kladenští florbalisté si připsali tři body hned v úvodní části zápasu proti Náchodu

11.10.2018
Ilustrační foto
V rámci 7. kola druhé nejvyšší florbalové soutěže přivítali náchodští Rytíři kladenské Kanonýry. Ti rozhodli o zisku tří bodů hned v úvodní části, kterou vyhráli 1:6.

Náchodští chtěli navázat na tříbodové vítězství na půdě MVIL Ostrava, proti nim se však postavil velice těžký soupeř. Ambiciózní Kladno i se špičkovými hráči jako jsou Dušan Přívara, Jan Louvar nebo bývalý reprezentant a dvojnásobný mistr superligy Miloš Tyl, přijelo do Náchoda jako horký favorit a o své kvalitě přesvědčilo již v úvodní části. Náchodští se ještě nestačili na hřišti pořádně rozkoukat a prohrávali 0:1, to když již v čase 0:42 zakončoval po skvostné nahrávce Miloše Tyla do "prázdné" branky Jan Louvar. V páté minutě vstřelil druhou branku Kladna Miloš Tyl, když stál v pravý moment na správném místě a pohotově dorazil střelu Jakuba Černého. O necelou minutu později vedlo Kladno již 0:3, když Vojtěch Pfaur vyšperkoval gólovou situaci shozením na Kryštofa Hartmana, jenž měl při zakončení do odkryté branky jednoduchou úlohu. Nekoncentrace hráčů Kladna využila ihned po vhazování náchodská třetí formace a brankou Václava Grulicha korigovala na 1:3. Kdo by čekal, že Kladenští znervózní, tak se mýlil. Hosté nadále kontrolovali hru a po brance Vojtěcha Teslíka a dvou úspěšných zásazích Miloše Tyla vedli po úvodní části 1:6. Kladenský kanonýr Tyl si připsal hattrick již během první třetiny.

Druhá třetiny byla vyrovnanější a svým způsobem i klidnější, neboť nenabízela tolik strhujících momentů ani branek, jako ta úvodní. Svých šancí se dočkali i Náchodští, efektivní však v zakončení nebyli. A tak šli ve 34. minutě do šestibrankového vedení Kanonýři, když po Louvarově nahrávce zakončoval z oblíbeného prostoru Dušan Přívara. Také Náchod se v prostřední části dočkal branky - po krásné kombinaci Juhász - Hrubý a zakončující Jan Čečetka. I po dvou třetinách tak Náchod ztrácel pět branek, zlepšená hra však byla příslibem do části závěrečné.

Do třetí třetiny šli Náchodští v početní nevýhodě, neboť hosté dohrávali přesilovku z předchozí části po vyloučení Tomáše Matoulka. A i přesto, že se Náchodští statečně bránili, ani tentokrát Kladnu ve vstřelení branky nezabránili. Trefil se Miloš Tyl a pro Kladno se v letošní sezóně jednalo o dvanáctou vstřelenou branku ze třinácti přesilových her. Ve 48. minutě využil Náchod rychlého brejku, konkrétně dvojice Kováčik a Jan Hrubý, jenž tak snížil na 3:8. Šestibrankový náskok vrátil Kladnu přesnou střelou do šibenice Jakub Pecha, na druhé straně propálil střídajícího brankáře Horáčka Tomáš Matoulek. V 57. minutě lovil Vlastimil Skalický míček ze své sítě již podesáté, to když se z předbrankového prostoru po Riebauerově parádičce nemýlil Jan Louvar. Náchod zkusil v závěru zápasu hru bez brankáře a výsledkem bylo ještě po jedné vstřelené brance na obou stranách. Za Náchod snížil Jiří Vlček, konečné slovo však měl Miloš Tyl, jenž přidal svůj pátý gól v zápase do prázdné branky. Kladno tak v Náchodě zvítězilo jednoznačně 5:11.