Hokejisté Náchoda uhájili v Opočně proti Semechnicím výhru

13.12.2018
Hosté si chtěli proti poslednímu týmu napravit reputaci po nevydařeném nedělním derby s Novým Městem n/M.. V brance dostal příležitost mladík Kouba, hrál Chaloupka, mladíček Matějka a premiéru si odbil zkušený Leeder, naopak chyběli Pánek, Srba a Vondřejc.Domácí nastoupili v brance s mladíkem Janským i náchodským Zemanem.
V úvodu zápasu chyběl i kapitán Macháň a jakoby se čekalo s brankami až na jeho vstup do utkání. To se stalo v 10. min., kdy skóroval zkušený Kodym po asistenci Plíhala a Komárka - 0 : 1. Od úvodního hvizdu totiž na pozorného Janského nevyzráli Oppelt, Komárek ani Verner. S druhou brankou hosté dlouho neotáleli, padla při vyloučeních Kodyma a Buryho z hole Ooppelta ve 12. min. po vlastní doražené střele - 0 : 2. Skóre Náchodští již do konce 1. třetiny navýšit nedokázali. Byli to domácí, kteří Hakličkou snížili v úvodu 19. min. - 1 : 2.

V úvodu druhé třetiny to byli překvapivě domácí, kteří skórovali - vyrovnání zajistil Jičínský - 2 : 2. Rovnovážný stav se nelíbil jako správnému kapitánovi Macháňovi, který ve 25. min. vrátil vedení na hokejky Náchoda - 2 : 3. A jinak už tomu do konce střetnutí nebylo. V půli 28. min. zvyšoval Kodym po spolupráci se Škodou a Macháněm na 2 : 4. Ve 33. min. se prosadil s chutí hrající Komárek, když využil nahrávku Macháěho - 2 : 5. V polovině 28. min. skóroval Oppelt, asistovali Verner a Šimoníček - 2 : 6. Po 9 min. se parádně trefil Šimoníček - 2 : 7.

Ve třetím dějství se ve 43. min. gólově prosadil kapitán Rejchrt - 3 : 7. Na konci 44. min. se podruhé trefil stejně jako v Náchodě proti tomuto soupeři Šimoníček, kterému nahrával Škoda - 3 : 8. Na konečných 4 : 8 upravil ve 46. min. Steklík. Po vítězném utkání si hráči Náchoda mohli vychutnat spolu se svými fans radost z výhry.

Letošní poslední zápas čeká v Náchodě 15.12. od 17 : 00 hodin domácí hráče proti nepříjemnému Stadionu Nový Bydžov, kterému budou chtít vrátit porážku z jeho ledu!    

TJ Sokol Semechnice - HC Náchod  4:8

Branky a asistence : Kodym (Plíhal, Komárek), Oppelt, Macháň, Kodym (Škoda, Macháň), Komárek (Macháň), Oppelt (Verner, Šimoníček), Šimoníček, Šimoníček (Škoda), střely : 27 : 52, zásahy : 44 : 23, vyloučení : 1 : 2, bez využití, rozhodčí : Machač - Horák, Vodička. Diváci: 50.
HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Veselý, Matějka - Škoda, Šimoníček, Oppelt, Komárek, Matouš (Kodym), od 9. Macháň, Kodym (9. Matouš), Leeder, Maršík.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Náchodska